ŠIFROVÁNÍ

ŠIFROVÁNÍ A ÚPRAVA TEXTU

Tato aplikace Vám umožní jednoduše zašifrovat Vaši zprávu nebo upravit požadovaný text. Stačí do textového pole vepsat zprávu, kterou chcete zašifrovat nebo upravit. Následně zvolte typ šifrování nebo úpravy. Můžete si také vypsat celé šifrovací abecedy.

Jak využívat tuto aplikaci?
Nejprve do pole „Napište text...“ zadejte vstupní text (překladač překládá i písmena s háčky a čárkami). Následně v řádcích tlačítek „Úprava textu“ nebo „Šifrování“ pod vstupním textem vyberte způsob úpravy textu nebo šifrování a můžete šifrovat. Upravený text se následně objeví v okně pod tlačítky. Třetí řádek tlačítek „Výpis šifer“ slouží k vypsání kompletní abecedy pozpátku, Morseovy abecedy nebo mobilní šifry. Není třeba do vstupního okénka nic zadávat, stačí kliknout na tlačítko a požadovaná abeceda se objeví v okně „Upravený text“. V odstavci Co šifry umí naleznete kompletní přehled znaků, které zvládnou jednotlivé šifry zakódovat.

Napište text, který chcete upravit


Úprava textu:

Šifrování:

Výpis šifer:

Další akce:


Upravený text

Co šifry umí?
Šifra Text pozpátku si poradí se všemi znaky. Obrácená abeceda zvládá malá i velká písmena bez diakritiky, číslice, mezeru a dále tyto znaky: .,?!;:()-_@+=%/. Morseova abeceda umí šifrovat malá i velká písmena s českou diakritikou, číslice, mezeru a dále tyto znaky: .,?!;:()-_@. Mobilní šifra zašifruje malá i velká písmena s českou diakritikou, mezeru a dále tyto znaky: .,!?. Zadáte-li znak, který daná šifra nezná, objeví se dialogové okno. To Vám ukáže první znak, který byl pro šifru nesrozumitelný.

Zajímáte-li se o Morseovu abecedu více, můžete navštívit tyto stránky o morseovce. Naleznete zde informace o jejím vynálezci, různé převodní tabulky i programy. Pokud Vás šifrování začalo bavit, navštivte tyto stránky zabývajících se šifrováním. Je zde mnoho různých druhů šifer včetně programů pro šifrování a dešifrování textu.

Copyright © Tereza Zůnová 2014, tzunova(a)gmail.com